OFF ROAD POINT


DOPLŇKY   |   AKTUÁLNÍ VÍKEND   |   VÝPRAVY A EXPEDICE   |   PORADNA

 
Na klubovně se rozdávaly dárky a vyhlašovali "offrouďáci roku"
(2001-12-26)
U vchodu do kubovny se rozlévala vůně uzené šunky, která se okrajovala nad roštem s dřeveným uhlím, uvnitř vládla přátelská nálada a pohoda.
Aby atmosféra byla ještě "romantičtější", dvakrát vypadla elektřina, a tak jsme seděli při svíčkách. Nakonec se elektřina přestala vzpouzet, a tak přišla ke slovu promítačka se sestřihem ze všech sezón uplynulých pěti let, kterou zakončil aktuální sestřih, který navazoval na vyhlášení "offrouďáků roku".
Ovšem ještě před tím se musely rozdat dárky netrpělivým dětem - co jiného než offroadové autíčko.


Do dětského domova v Milovicích přišel Ježíšek
(2001-12-26)
Všem, co přispěli na dárky pro děti z DD Milovice, jsem již poděkoval a je zbytečné to opakovat.
Jejich odměnou je jistě štěstí v dětských očích, které bylo opravdu patrné na první pohled.

A vzkaz od dětí  -  Děkujemeééé   ježíškuúúú ! ! !


Offroad víkend Milovice 15.- 16.12.2001
(2001-12-17)
Tuto sobotu proběhlo poslední letošní víkendové setkání v terénu.
Vzhledem k předpovědi až 15 stupňových mrazů přijeli jen „skalní“ příznivci offroadu. Přesto se ráno do bývalé vojenského prostoru, kde 23 let „dočasně“ vládl Ivan, vydalo 21 vozů. Předpověděný mráz se sice nekonal, ale díky předešlým třem mrazivým dnů se bahnitý terén změnil doslova v kámen a tak přišel ke slovu náhradní program...


Expedice, výpravy a víkendová setkání v roce 2002
(2001-11-30)
S předstihem na našich internetových stránkách uveřejňujeme Plán expedic a výprav pro rok 2002 a předběžný plán víkendových setkání v roce 2002.

PLÁN EXPEDIC A VÝPRAV
 
PLÁN VÍKENDOVÝCH SETKÁNÍ


Offroad víkend Vyškov- bahno i mráz
(2001-11-27)
Za mrazivého sobotního rána se ve Vyškově sešlo 32 terénních vozů z Čech, Moravy i Slovenska. Vozy jsme opět rozdělili do skupin, které vyrazily hledat pomocí GPS a zadaných souřadnic cestou necestou indicie, jenž byly důležité do závěrečného vyhodnocení. Kdo je znalý místních poměrů, ví o čem je řeč, když řeknu "Karlova díra". I tentokrát se postarala všem offrouďákům o "zábavu".
Nakonec i tuto záludnost všechny vozy, které ji chtěly zdolat, překonaly, i když nejednou pomocí navijáku. Zase se zde nesla přátelská atmosféra a pomáhaly si nejen posádky stejných skupin. Věčer po vyhlášení a prezentaci klubového oblečení od firmy Hudy se rozběhla i živá zábava nad video záznamem z proběhlého dne. V neděli jsme si pak ve 12 vozech ještě vychutnali podzimní atmosféru a došpinili naše teréňáky bahnem, aby dostaly potřebný "off road make-up".
Takže příště nashledanou - KDY ? 15.12. v Milovicích.

Všechny zdraví
Jirka Chramosil - "náčelník"


Časopis OFFROAD změny i pod "kapotou"
(2001-11-10)
Vzhledem k úplné změně osazení redakce časopisu OFFROAD a ke skutečnosti, že bude po pětileté odluce opět navázána spolupráce s mateřským německým časopisem, máme se určitě na co těšit.
Změny nejen v logu časopisu, ale hlavně "pod kaptou", tedy přesněji řečeno uvnitř časopisu bysme měli poznat už od čísla 12/2001. Obsahová náplň by se měla věnovat skutečně tomu, co zajímá příznivce terénních vozů, včetně domácí i zahraniční scény 4x4.
Hlavně konečně přibude rubrika, kde se každý dozví o všech offroadových akcích. Jednoduše offroad kalendář, který nebude preferovat jeden klub či organizaci, ale dá prostor všem. Čtenářům by tedy měl časopis přinášet to, co na našem trhu chybělo.
Přeji nové redakci, ať se jí to podaří a časopis si opět získá přízeň nás všech.

Jirka Chramosil
  "náčelník"


Chcete si koupit vůz 4x4 nebo upravit svůj offroad ??
(2001-11-8)
Nám skončila letošní sezóna výprav a expedic, a tím pádem se můžeme opět plně věnovat našemu bezplatnému poradenství. Vy, co si chcete pořídit nový vůz, pečlivě zvažte jeho výběr. My Vám rádi poradíme a doporučíme ten nejvhodnější a to od jakékoliv značky.
Většina nových majitelů je později zklamána, že při výběru nezhodnotila všechna pro a proti a zpravidla až podruhé vybírají skutečně podle charakteru daného vozu. Mnohdy totiž při výběru, aniž si to uvědomí, převládají často “nepodstaná” kritéria (barva, vzhled, rychlost). My Vám vyhodnotíme určení vozu podle koncepce náprav, rámu vozidla, motoru a mnoha dalších aspektů tak, abyste už po půl roce nelitovali toho, co jste si pořídili.
Za pět let pořádání našich výprav a expedic jsme nasbírali mnoho zkušeností, které mohou napomoci při výběru i Vašeho vozu.

BEZPLATNÉ PORADENSTVÍ V OBLASTI 4X4


Jak upravit svůj offroad - vybavte se do terénu
(2001-11-8)
Nakupujte doplňky u odborníků - my nejsme pouze prodejci doplňků, za pět let pořádání našich výprav a expedic jsme nasbírali mnoho zkušeností a většinu úprav jsme sami odzkoušeli na našich vozech, nebo jsme měli možnost posoudit funkčnost úprav na vozech několika stovek účastníků.

Jak tedy upravit Váš vůz.....


Test Mercedes G400 CDI
(2001-10-28)
...jak říkal Forrest Gump:   "nejvíc nejlepší"

TEST A FOTO

 

"Můžete se s ním vydat v neděli do kostela a pak přes brod do terénu."


NA VLASTNÍ OČI - Mercedes G400 CDI - TEST
(2001-10-23)
Jestli chcete "na vlastní oči" vidět test terénního vozu TOP třídy, kterým bezesporu Mercedes G400 CDI je, přijďte ve čtvrtek 25.10. v 15 hodin na testovací dráhu Off Road Centra v Praze na Jižním městě, ulice Exnárova.
Pak bude od 17 hod. následovat pravidelná klubovna v Hummer Centru.
Nové informace najdete také na těchto stránkách, kde 30.10. uveřejníme i test tohoto vozu.


  T R A N S Y L V Á N I E
12.10. - 21.10.2001
 
INFO DENÍK
 
FOTOREPORTÁŽ

Hřeben 2.056 m, dostalo se sem pouze sedm "statečných". Ostatní tři vozy pokračovaly po cestě pod hřebenen.


Setkání příznivců Off Road Expeditions 6. - 7.10.
(2001-10-9)
Uplynulý víkend se konalo setkání našich příznivců. Na sraz v Kralupech nad Vltavou dorazilo celkem 37 vozů. Odtud se ta úctyhodná kolona teréňáků vydala na 40 km dlouhý přesun do prostoru za Litoměřice. Cestou, ale hlavně v Litoměřicích, se otočil nejeden chodec i řidič. Nakonec jsme byli na místě a přestože počasí nebylo slunečné s teplotou 20°C - jak slibovala předpověď, bylo příjemně.

FOTOREPORTÁŽ


  S A R D I N I E
3.9. - 16.9.2001
 
INFO DENÍK
 
FOTOREPORTÁŽ

Datum Zpráva
14.9. Všichni neustále sledujeme události předchozích dnů, alespoň z italského tisku - překládá Dana "Náčelníková". Teď jsme na lodi v polovině naší plavby do Livorna, je právě po bouřce a průtrži mračen, už jen prší. Všichni teď dřív než jindy budeme pospíchat domů. Zdar Náča
P.S.: Opustili jsme Sardinii, strategický ostrov ve Středozemním moři. Na ostrově Magdalena, kde jsme tábořili první den, je základna jaderných ponorek USA - naštěstí ji opustili již 4h po útoku.
11.9. 17.45 h - teď se k nám dostala zpráva o teroristickém útoku na New York a všem nám zkazila pohodu, která vládla naší výpravou na Sardinii. Vše společně sledujeme na autotelevizce, která je naším jediným zpravodajstvím, kromě SMS z Čech. Snad to dobře dopadne. Za všechny vás zdraví Náčelník


  T A G L I A M E N T O
16.8. - 25.8.2001
 
INFO DENÍK
 
FOTOREPORTÁŽ

Datum Zpráva
22.8. 13 h - Tak dnes jsme v plném počtu devíti vozů dorazili k moři. Přestože jsme museli opustit koryto řeky 20 km před jejím ústím do moře, považuji výpravu řekou Tagliamento za úspěšnou, neboť si každý našel své - otcové desítky brodů pro své offroady, maminky slunce, děti místo pro své hry a všichni průzračnou vodu horské řeky a osamělá místa pro táboření. U moře skončila romantika, ale jsme tu kvůli dětem a my už jsme si "vyhráli" v řece dost. Zdar všem
20.8. Dopoledne jsme strávili koupáním v řece, kolem jedné hodiny jsme se rozjeli po proudu řeky. S přibývající vodou sílí i proud, a tak je každý další brod akčnější a přicházejí ke slovu i navijáky. Utopená Frontera si nechala vyměnit olej a tak díky opravě motoru, kterou zajistily "zlaté ruce" Komoně a tak jsme zase pohromadě a zítra vyrážíme dál v plném počtu devíti vozů. Zdar Náča


  N O R S K O
16.7. - 9.8.2001
 
INFO DENÍK
 
FOTOREPORTÁŽ

Datum Zpráva
3.8. 21 hodin, přístav - dnes ráno jsme absolvovali překrásnou vylídkovou plavbu Lysefjordem na Prekestolem (kazatelnu) a Kjerak - obě hory se tyčí do výše 1000 m nad hladinu moře. Pak nás čekala místní silniční chlouba, která nás z výšky 0 m vyvedla 28 serpentýnami do 1000 m, kde pokračovala úzkou horskou cestou. Teď jsme v přístavní hospůdce a loučíme se s Norskem - čekáme na nalodění v 01 h a přeplutí do Dánska. Pozvedlou sklenicí místního piva se s vámi loučí celá parta. Náčelník
2.8. 14 hodin, přístav Stavanger - náš pobyt se chílí ke konci a tak je čas rekapitulovat. Norsko je překrásná země s množstvím zajímavých přírodních útvarů. Bohužel i s množstvím neschopných lodních společností, které vás nedokážou přepravit v přijatelném čekacím čase. Na Lofotech jsme čekali 12 hodin na asfaltové silnici, lístky nelze rezervovat ani koupit - musíte čekat až na vás přijde řada a vejdete se do lodi. Teď jsme ve Stavangeru a budeme čekat na loď až 22 hodin. Lístky si totiž můžete předem zakoupit pouze na mezinárodní spoje a to 7 dnů dopředu a volné jsou odjezdy pouze o půlnoci. Takže buďto se obrníte trpělivostí anebo vám zkazí příjemné zážitky jako mně. Závěr - buď si musíte 3 měsíce dopředu zakoupit lístky a dodržet cestu s hodinovou přesností, což je takřka nemožné, nebo si pro dovolenou vybrat jinou zem. Náčelník


  T R A N S Y L V Á N I E
18.6. - 8.7.2001
 
INFO DENÍK

Datum Zpráva
7.7. Tak dnes definitivně skončila poslední z 6 výprav, kterých se letos kromě našeho org. Patrola zúčastnilo 32 vozů v osazení 71 osob. Teď už zůstává jen říjnové jižní Rumunsko, kde proženeme naše teréňáky čerstvým prašanem. Mezitím ještě uskuktečníme výpravu do Norska, Tagliamenta, na Korsiku a Sardínii a do USA na skalní útvary Moab. Kde se chce s námi podělit o zážitky z výprav, může přijet na opekání selete do Dobřan u Plzně, kde 13. - 14.7. pořádáme offroad víkend. Všechny zdraví náčelník
6.7. Dnes ráno stále pod mrakem a včerejší večer nám ve 22 hodin ukončila bouřka a průtrž mračen. Stabilně "hnusné" počasí nás provází letos po horách jako stín. Náčelník


  T R A N S Y L V Á N I E
18.5. - 10.6.2001
 
INFO DENÍK
 
FOTOREPORTÁŽ

Datum Zpráva
9.6. Loučí se s Vámi třetí parta, která letos absolvovala výpravu po Rumunských karpatech - teď valíme přes Maďarsko domů. Za všechny zdraví Náčelník.
8.6. 14.30 - přestože je jasno, slaňujeme další lesní úsek - po týdenních deštích je terén stále podmáčený a sjezdy nad 30° se nesjíždí, ale sáňkují. Náčelník


  M A R O K O
16.4. - 6.5.2001
 
REPORTÁŽ
 
FOTOREPORTÁŽ

 
NAHORU