AKCE sněžné skútry a ATV 4x4 - 12.- 19.2.2005

Jak jsme avizovali, měla v termínu od 12. do 19. února proběhnout vyprava na sněžných skútrech do Transylvánských Alp. Bohužel nemá bylo při posledním telefonickém dotazu sděleno, že v místě, kde se nachází horská CABANA, jsou cca 3 metry sněhu a na hřebenech, kde jsme se měli na skútrech pohybovat, je cca 7 metrů sněhu, z toho 1 až 1,5 metrů prašanu a teploty od -18 do -27°C.
Z uvedených důvodů jsme odvolali celu akci a přesunuli ji na Vysočinu. Byl to výborný trénink a do Rumunských hor vyrážíme 23.3., tak snad nám bude počasí přát.

     

     

Teď tedy k akci na Vysočině, kde se nakonec sešlo pět sněžných skútrů a tři ATV 4x4, které díky pokrývce sněhu do 50cm skútrům bez problému sekundovaly. Ubytování jsme měli v perfektně umístěné v rekreačním zařízení U ELFA (www.uelfa.cz), které touto cestou všem doporučuji. Je zde příjemná obsluha v restauraci, kde se výborně vaří a soukromí vlastníci areálu nám udělali takřka vše, "co nám viděli na očích". Ubytování v nových domcích bylo rovněž na jedničku.

     

     

Hlavní výhoda je umístění areálu uprostřed lesů a polí a snad i to, že zde nejde mobilní telefon, a tak Vás "nikdo neotravuje". Zpočátku se netvářilo počasí přívětivě a po sobotním dešti to vypadalo, že sněhová peřina bude ta tam. V neděli jsme okukovali, kde budeme jezdit a odpoledne vyzkoušeli první jízdu na sněžném skútru. Přestože obsahy nejsou nijak závratné, ten náš 660 GTX letěl 140km/h. Naštěstí první zkušenost se špatně přečteným terénem, která skončila nárazem v sedmdesátce do protisvahu odvodňovacího příkopu, dopadla dobře a my měli jen pár modřin a skútr první šrám.

     

     

Další dny nám počasí přálo a my jsme daleko obezřetněji najezdili desítky kilometrů. Zpravidla jsme strávili na skútrech a čtyřkolkách 4 až 6 hodin denně. Vzájemně jsme si vyzkoušeli co dokážou sněžné skútry i čtyřkolky a samozřejmě jsme se navzájem hecovali, kdo co vyjede. Tak jsme nakonec skútry "brodili" potok a my na oplátku skákali do sněhových navějí. Musím říct, že zápolení bylo vyrovnané, ale to skákání šlo skútrům prostě lépe, posuďte sami. Když už jsme létali vzduchem s celým skútrem, tak bylo na čase přestat. Víte jak to je, v nejlepším přestat a s dobrou náladou vyrazit domů!

Náčelník

P.S.: kdo si podobné "hračky" chcete pořídit najdete více www.offroadpoint.cz - čtyřkolky Yamaha a čtyřkolky Bombardier. Nabídku sněžných skútrů doplníme během několika dní.
ATV 4x4 možno i zapůjčit, info: tel 602 299 299.